Fogyókúra blog - diéta módszerek, ötletek

A blogban fogyókúrás tippek mellett orvosi és egyéb ismertetőt is megtalálsz.Több olyan fogyókúrás módszer létezik, ami hatékony csak kevesen ismerik. Nézd meg a Diéta fórumot, hátha ott kapsz választ!

Oszd meg az IWIW-en és a Facebookon

Megosztás

Keresés a weben

Egyéni keresés

Friss topikok

  • Erzsébet Limpekné: Nekem ebből nem derül ki, hogy protein napon csak húst, vagy csak tojást, vagy csak tejterméket eh... (2015.10.13. 11:48) 90 napos diéta étrend
  • Micimacii: Kedves Facsa001, Én a 90 napos diétát próbáltam/próbálom, nekem nagyon bevált, csak ajánlani tudo... (2012.05.21. 14:18) Paleo-diéta
  • Triest: Nem vagyok benne biztos, hogy 1 nap alatt 1 kiló zsír lepattan, amihez ugye 7-9000 kalóriát kellen... (2012.05.09. 17:07) Csokoládédiéta
  • Dolus: Ez egész jól hangzik, és van alapja is. Ki fogom próbálni, mert még szeretnék fogyni. Eddig a mozg... (2012.01.25. 20:40) 3 órás diéta
  • Zsuzsu0128: hmm... én azért azt a fél kiló sajtot soknak találom. rengeteg a kalória és a zsír a sajtokban, hi... (2011.06.08. 20:32) Monoton diéta
  • Julllia81: Én szerencsére olyan alkat vagyok, hogy nagyon igaz hogy könnyen szedek fel kilókat, de nagyon ham... (2011.05.27. 17:13) 21 napos fogyókúra
  • zxn: Körülbelül heti 1 kg fogyás az ideális, annál többet nem érdemes fogyni, mert legtöbbször nem lesz... (2011.04.04. 22:06) 21 napos fogyókúra
  • facsa001: @zxn: köszi, valamiért az admin felületen elcsúszott, de most visszaállítottam! (2011.04.04. 21:25) Kalória táblázat - Tápanyag táblázat
  • L. J. Wesley: barátnőm is cukorbetegen diétázott. Ezt a boltot találtam neki, tök jó biocuccaik vannak: biokedve... (2011.02.16. 22:10) Cukorbeteg diéta
  • huvegsos: Sziasztok, Most kezdtem a lugsító kura legegyszerübb változatát a szódabikarbóna kúrát. Itt beszá... (2010.12.13. 21:04) Lúgosító diéta 2

Oldal fordító

Online statisztika 03.01.

Szükségünk van-e táplálékkiegészítőkre?

2010.05.19. 21:50 facsa001

IGAZ, vagy TÉVES a következő állítás?


Az összes, számunkra nélkülözhetetlen tápanyag megszerezhető az átlagos napi étkezéseink alkalmával elfogyasztott élelmiszerekből, ezért bármiféle táplálékkiegészítők és vitaminok fogyasztása csupán pénzpocsékolás.

Nos, a helyes válasz? TÉVES !

Két fő probléma van a jelenlegi élelmiszerellátásunkkal, íme:

Túl sokat eszünk... a statisztikák szerint a lakosság közel
60 %-a túlsúlyos, és a szervezetünk számára, még az egészségi állapotunk megőrzéséhez nélkülözhetetlen építőelemek (tápanyagok) minimális mennyiségét sem biztosítjuk.

Elfogyasztotta-e már a mai spenót adagját?

Az 1948-ban még a piacon vásárolt 100 gramm spenótnak a vastartalma 158 milligramm volt. 1965-ben ez az érték maximum 27 milligrammra csökkent. 1973-ban pedig, átlag 2,2 milligramm volt csupán. Ez azt jelenti, hogy 75 tányérnyi spenótot kellene megennie az embernek ahhoz, hogy ugyanannyi vasat tudjon a szervezetébe bejuttatni, mint amennyit 1948-ban egy tányérral képes volt.

Kobaltra is szükségünk van a B12 vitamin beépüléséhez. A B12 vitamin az egészséges vörös vérsejtek termelődéséhez nélkülözhetetlen. Szomorú tény viszont az, hogy azokban az élelmiszerekben, melyek az ételeink jelentős részét képezik, és a legfontosabb kobalt forrást jelenhetnék számunkra, a tesztek ma már nem mutatnak ki semennyi kobaltot sem.

A gyümölcs és zöldségtermelés céljára használt felső talajréteg napjainkban már nagyon silány, tápanyaghiányos. Ebből adódóan a termés, meglehetősen alacsony százalékban tartalmazza a szervezetünk optimális egészségi állapota fenntartásához szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat.

Egy átlagos napi étrend nem biztosítja mindazokat a szükséges fehérjéket, vitaminokat és ásványi anyagokat, amelyek nélkülözhetetlenek a belső szerveink elhaló sejtjeinek a pótlásához. Amennyiben hiány keletkezik a testünkben, akkor az immunrendszerünk meggyengül, és különféle betegségek kockázatának vagyunk kitéve.

Tehát... tudja-e Ön is biztosítani a napi étkezéseivel a szervezete jó egészségi állapota fenntartásához igényelt 20 féle nélkülözhetetlen aminosavat, 14 ásványi anyagfajtát és 13 féle szükséges vitamint? A különféle egészségvédő, növényi hatóanyagokról már nem is beszélve?

Ki vigyáz az Ön egészségére?

Napjaink rohanó életstílusa arra ösztönzi az élelmiszeripart, hogy a fogyasztói igénynek legmegfelelőbb termékeket állítson elő. Az eredmény pedig a következő: ezek a gyorsan elkészíthető, feldolgozott élelmiszerek nem tartalmazzák az egészségi állapotunk megőrzéséhez szükséges tápanyagokat.

Az étrendünkből teljesen hiányzó nyers, élő élelmiszereket, az elhízást elősegítő, magas kalóriatartalmú, alacsony tápértékű tápanyagokkal pótolják. A fogyasztók élelmiszervásárlásainál a leggyakoribb szempontot csupán az íz, az ár és a praktikusság képezi.

Az élelmiszeripari termékek kínálatát a tömegmédia reklámozza. A költséges hirdetések mellett eltörpül a lakosság - többnyire hiányzó - hagyományos módszerekkel történő általános felvilágosítása. Az oktatási rendszerünk intézményein keresztül haladva, egy diák csekély ismereteket szerezhet az egészséges táplálkozással kapcsolatban.

A "betegségipar" (közismert néven egészségügy) intézményihez való könnyű hozzájutási lehetőség, valamint az egészségbiztosítási rendszer sajátosságából adódóan, az a felfogás alakult ki az emberekben, hogy az orvos a felelős a család tagjainak egészségi állapotáért.

Az egészségügynek juttatott állami támogatás jelentős részben az élelmiszeripari és egészségügyi lobbi befolyása alatt áll. Számukra az értékesítési volumen és a nyereség növelése a fő szempont, nem pedig olyan dolgok, mint a betegségmegelőzés, a wellness alapelvek, vagy akár a minőségi táplálkozás.

"Fizess még ma az egészségedért addig, amíg jó... mint inkább holnap, amikor már elromlott!" - javasolja a bölcs közmondás.

Vállalja fel a felelősséget önmaga és családja egészségi állapota megóvásáért! Az első lépésként rendszeresen biztosítsa a napi alapszintű tápanyagbevitelt a megfelelő étrenddel, és mellette végezzen elegendő testmozgást!

Ma már egy kiegyensúlyozott, a szükséges tápanyagokat tartalmazó étkezés összeállítása a hagyományos élelmiszerekből gyakorlatilag megvalósíthatatlan feladatot jelent . A logikus megoldás tehát az, hogy az élelmiszer költségvetésünkben helyet adunk azoknak a táplálékkiegészítőknek, amelyekkel biztosítani tudjuk a naponta ajánlott minimális tápanyag mennyiségeket. Ezeket nem plusz költségként kell tekinteni, hanem a bevásárló lista nélkülözhetetlen tartozékát képezőknek.

A fentiek alapján egy dologban biztosak lehetünk, hogy az egészségi állapotunk megóvásában csak egy valakire számíthatunk: ÖNMAGUNKRA 

Szólj hozzá!

Címkék: orvos vitamin természetes ásványi anyag

A bejegyzés trackback címe:

https://fogyokurazas.blog.hu/api/trackback/id/tr592016616

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása